Szaszłykowe jeżyki owocowe

W czwartek 26 września 2013 r. w grupie V odbyły się zajęcia psychoedukacyjne poprowadzone przez pedagoga Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Panią Halinę Kmiecik. Po wspólnych zabawach z panią pedagog przeprowadzone zostały zajęcia dydaktyczne na temat „Dary jesieni na talerzu”. Podczas tych zajęć przedszkolaki wykonywały owocowe szaszłyki, z których następnie, współpracując w grupach, stworzyły „Szaszłykowego jeżyka”. Tworzenie kulinarnych dzieł wywołało u dzieci wiele pozytywnych emocji, a najprzyjemniejszą częścią naszych działań była oczywiście degustacja. Mamy nadzieję że oryginalny sposób podania owoców, zaprezentowany przez nas, zachęci dzieci do sięgania po nie w domu, przedszkolu czy też w przyszłości podczas przerw śródlekcyjnych w szkole.