Warsztaty „Mały odkrywca”

W naszym przedszkolu cyklicznie odbywają się warsztaty „Mały odkrywca” prowadzone przez p. Marię Pękalę. Dzieci z chęcią biorą udział w niesamowicie ciekawych doświadczeniach.

Wszechstronny rozwój dziecka jest najważniejszym celem edukacji przedszkolnej. dziecko jest spragnione wszelkich ciekawostek, wchłania nowe informacje w związku z czym, powinniśmy rozwijać jego ciekawość świata oraz wyobraźnię. proste doświadczenia mają na celu zachęcenie dzieci do poszukiwań zjawisk, które będą je zachwycały, dziwiły oraz skłaniały do poszukiwań odpowiedzi. Wiele z zadawanych pytań dotyczących przyczyny powstania danego zjawiska znajdzie odpowiedź dopiero w późniejszych latach,a  mianowicie w szkole. jednakże ciekawość jaka zostanie rozbudzona u dziecka w wieku przedszkolnym będzie bezcenna.

Invalid Displayed Gallery