Wycieczka do Biblioteki-grupa I i III

W czwartek, 29 września 2016 r dzieci z grupy I „Słoneczka” i III „Obłoczki” pod czujnym okiem Pań, udały się na wycieczkę do Biblioteki Dziecięcej w Dębicy. Na miejscu przywitały nas sympatyczne Panie Bibliotekarki. Dzieci wysłuchały bajki pt. „Całuski i uściski”, dowiedziały się, że każda książka w bibliotece ma swoisty „dowód osobisty”, czyli kartę z numerem oraz pieczątkę Biblioteki. Wskazywały również różnice między biblioteką a księgarnią. Panie Bibliotekarki założyły każdej z przedszkolnych grup Kartę Biblioteczną, abyśmy mogli wypożyczać książki dla całej grupy. Na końcu pożegnał nas sympatyczny ślimak, który zaprosił dzieci do biblioteki ponownie. Mamy nadzieję, że dzisiejsza wizyta dzieci w bibliotece zaoowocuje systematyczną współpracą z naszym Przedszkolem i częstszym wypożyczaniem książek przez dzieci.