Wynalazki

W minionym tygodniu przedszkolaki z grupy V dowiedziały się, co to są wynalazki, jak powstały klocki lego, plastelina, rolki, rzepy, jak wyglądał pierwszy na świecie telefon komórkowy i rower.

Wykonywały też własne wynalazki z różnorodnych materiałów. Wiele radości dostarczyła im zabawa w parach, podczas której tworzyły roboty oraz Literkowy konkurs, w trakcie którego wymyśliły ponad 50 wyrazów rozpoczynających się nowo poznaną głoską r.

Z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły również w zabawach badawczych. Eksperymenty: Erupcja wulkanu, Magiczne flamastry, oraz Skaczące rodzynki dostarczyły sześciolatkom niezliczonej ilości nowych przeżyć związanych z odkrywaniem właściwości rzeczy i zjawisk. Kto wie, może w przyszłości nasi wychowankowie dokonają wielkich odkryć…