Zabawy z Rodzicami- zajęcia otwarte w grupie III

Każda uroczystość przedszkolna jest dobrą okazją do nawiązywania bliższych kontaktów z rodzicami, powierzonych naszej opiece dzieci. Również taką okazją stało się spotkanie integracyjne rodziców i dzieci z okazji Andrzejek.
„Zajęcia otwarte” są bardzo cenną formą współpracy z rodzicami , ponieważ są doskonałą okazją poznania własnego dziecka, jego przedszkolnych przyjaciół. Mają one na celu pokazanie rodzicom w jaki sposób można połączyć zabawę z nauką, a także praktycznie wykorzystać umiejętności dzieci. Udział w tego typu zajęciach pozwala rodzicom poznać wszelkie aspekty życia przedszkolnego, obserwować swoje dziecko podczas zajęć wśród rówieśników, ukazać jego umiejętności i zasób wiadomości.
Celem tego przedsięwzięcia było poznanie ludowych zwyczajów i obrzędów związanych z dniem andrzejkowym, uwrażliwienie na piękno tradycji i jej podtrzymywanie oraz integracja najbliższego otoczenia dziecka (przedszkole i rodzina). W tym dniu nie zabrakło muzyki, wesołych zabaw, a największą atrakcją dla dzieci było lanie wosku i oglądanie cieni.