22 kwietnia ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

We wtorek 22. 04. 2014r dzieci z grupy III uroczyście obchodziły
Światowy Dzień Ziemi. Jest to
ważny dzień w którym wszyscy powinni choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie.
W tym dniu dzieci najpierw zapoznały się ze sposobami ochrony przyrody, dowiedziały się jak szanować i nie szkodzić Ziemi. Podczas krótkiej pogadanki nt. „Co to jest środowisko i jak możemy o nie dbać” każde dziecko zadeklarowało w jaki sposób będzie dbało o przyrodę w swojej okolicy. W efekcie tych rozważań powstał plakat – drzewa – na którym widniały odbite dłonie dzieci. Następnie wszystkie przedszkolaki wzięły udział w Quzie przyrodniczym podczas którego wykazały się wiedzą na temat przyrody i chętnie włączyły się do udziału w zaproponowanych zadaniach. Nie zabrakło zabaw i pląsów przy muzyce którym towarzyszyła piosenka „ Kocham świat”. Uwieńczeniem obchodów Dnia Ziemi było złożenie przyrzeczenia Przyjaciela Przyrody oraz posadzenie drzewka w ogrodzie przedszkolnym.

To był miły dzień pełen wrażeń. Wspólne zabawy i słodkie niespodzianki
dały dzieciom wiele radości i niezapomnianych wrażeń. Mamy nadzieję
że takie właśnie działania podejmowane z okazji obchodów Dnia Ziemi będą kształtowały wśród dzieci postawy proekologiczne które będą wzbudzać poczucie odpowiedzialności wobec przyrody i zwracać uwagę na wszelkie zagrożenia środowiska naturalnego.