Żółw Franklin w przedszkolu

W piątek 25 kwietnia mieliśmy w naszym przedszkolu nietypowego gościa. Najstarsze przedszkolne grupy odwiedził żółw Franklin- wierny przyjaciel Emilki i Bartusia Ryba (dzięki uprzejmości ich mamy). Dzieci miały możliwość poznać to przesympatyczne zwierzątko, dotknąć, dowiedzieć się w jaki sposób należy się nim opiekować, czym karmić, jak dbać o jego higienę oraz w jaki sposób zapewnić mu bezpieczeństwo. Przedszkolaki porównywały wielkość różnych przyniesionych w tym dniu przez nich i przez panią żółwi z prawdziwym żółwikiem. Wykonaliśmy również wspólnie pięknego żółwia z różnego rodzaju materiałów plastycznych. W tym dniu w ramach codziennego czytania dzieciom postanowiliśmy czytać książki o Franklinie z przedszkolnego kącika książek, przyniesione przez dzieci i panią. Przygody tytułowego bohatera budzą niemałe zainteresowanie wśród dzieci i są chętnie przez nich słuchane a następnie omawiane.

Dzięki spotkaniu z prawdziwym żółwiem, przedszkolaki dowiedziały się również, że „zwierzątko to nie tylko zabawa, to także obowiązek”, bowiem prawie każde dziecko wyraża chęć posiadania zwierzątka, nie do końca jednak wiedząc, jakie niesie to za sobą konsekwencje…