Akcja „Pomóż zwierzętom przetrwać zimę”

Od 12-22 stycznia 2021. w naszym przedszkolu przeprowadzona została akcja na rzecz bezdomnych zwierząt z przytuliska Dębica przy ZUM Wielopolska 209 „Pomóż zwierzętom przetrwać zimę„. Zbiórkę zainicjowały nauczycielki z grupy I „Promyczki”, ale włączyły się w nią dzieci i rodzice z wszystkich przedszkolnych grup. Wynik zbiórki był naprawdę imponujący! Dzięki hojności wszystkich darczyńców udało się zebrać:

• 59,5 kg suchej karmy dla psów
  • 9,5 kg suchej karmy dla kotów
  • 6 kg mokrej karmy dla kotów
  • 13,5 kg mokrej karmy dla psów
  • 1 szt żwirku dla kota
  • 1 drapak dla kotów
  • 1 kuweta dla kota
  • 1 szampon dla kotów
  • 1 miedniczkę do kąpania dla kotów
  • 1 legowisko
  • 9 sztuk ręczników
  • 4 kołdry
  • 4 poduszki
  • 24 sztuk kocy

Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom i ich dzieciom za zaangażowanie w akcję na rzecz zwierząt.

Organizowana w Przedszkolu Nr 12 w Dębicy zbiórka to nie tylko wspaniały gest w kierunku potrzebujących zwierząt, ale także cenna lekcja empatii, odpowiedzialności, wrażliwości oraz czynienia dobra. To także szansa na uświadamianie całej społeczności lokalnej trudnej sytuacji bezdomnych zwierząt i ich potrzeb