Bezpieczny przedszkolak

We wrześniu 2020r. dzieci z grupy V Kropelki uczestniczyły w cyklu zajęć dotyczących bezpieczeństwa na drodze. Podczas zorganizowanych zabaw poznały pojazdy uprzywilejowane, numery alarmowe, tworzyły korytarz życia. Scenki sytuacyjne oraz zabawy z kształtami wprowadziły dzieci w świat znaków drogowych, sygnalizatorów świetlnych, podstawowych przepisów obowiązujących pieszych. Starszaki poznały także wyliczankę Na chodniku przystań bokiem, która w rytmiczny sposób porządkuje ich umiejętności bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Spacer ulicami naszego miasta uzmysłowił przedszkolakom jak ważne są treści dotyczące bezpieczeństwa poznane w przedszkolu dla naszego zdrowia i życia. Zapewne również podczas rodzinnych spacerów, wyjazdów dzieci będą stały na straży bezwzględnego przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom Zuzi D.(zakup kamizelek odblaskowych) oraz Szymonka K. (zorganizowanie opasek odblaskowych) dla dzieci z naszej grupy.