Dbamy o naszą planetę

W tym roku obchodziliśmy Dzień Ziemi (22.04.2020r.) wyjątkowo, bo w warunkach domowych. Dzieląca nas odległość nie przeszkodziła nam jednak w komunikacji i ustaleniu wspólnych kierunków działań służących dobru naszej planety. W tym tygodniu dzieci z grupy III wspaniale promowały postawy proekologiczne w swych domach. Bezbłędnie segregowały odpady, oszczędzały energię elektryczną, szanowały zasoby wody. Wykorzystywały niepotrzebne przedmioty, takie jak: puste plastikowe butelki, papierowe rolki, makulaturę, zakrętki, do zrobienia wspaniałych zabawek. W naszej galerii zdjęć można zatem zobaczyć niezwykłe dzieła: motyle, kwiaty, lokomotywy, krokodyla, przyborniki, pojemniki na skarby oraz wiele innych ciekawych pomysłów zrealizowanych przez naszych wychowanków. Dzieci poznawały również świat przyrody, dbały o nią w swym otoczeniu. Niektóre podejmowały zabawy ruchowe na świeżym powietrzu wykorzystując wykonane przez siebie rekwizyty lub dary natury. Każdy z nas może być Ekologiem dla dobra naszej planety, nas wszystkich!