Dzieci też potrafią pomagać innym!

Coroczne sadzenie żonkili przez dzieci to część ogólnopolskiej kampanii pod hasłem Pola Nadziei. Kilkanaście lat temu zainicjowało ją krakowskie hospicjum Świętego Łazarza. Na Podkarpaciu pierwsze żonkilowe Pola Nadziei powstały w Dębicy.

Nasze przedszkole już po raz 6 włącza się aktywnie do tej dobroczynnej akcji. Dzięki podejmowanym działaniom (sadzenie żonkili, rozprowadzanie ich, organizowanie kiermaszów z ręcznie wykonanymi ozdobami świątecznymi, udział w konkursach plastycznych oraz uczestnictwo w spotkaniach Stowarzyszenia Dębickie Hospicjum Domowe im. Jana Pawła II) nie tylko rozpowszechniamy ideę hospicyjną, ale również propagujemy wśród przedszkolaków i ich rodziców ideę pomocy bliźnim. Uwrażliwiamy w ten sposób dzieci na potrzeby i cierpienia ludzi chorych, budzimy już w kilkulatkach poczucie mocy sprawczej, która pozwala czynić dobro. Edukacja przez wolontariat , to bowiem godny sposób kształtowania charakterów i uwrażliwiania serc młodego pokolenia.

W tym roku cebulki żonkili przy naszym przedszkolu zostały zasadzone 04.10.2013r. przez dzieci z grupy I i IV. Na pierwsze żółte kwiaty, symbolizujące nadzieję, poczekamy cierpliwie do wiosny…