Zajęcia otwarte w grupie I

W roku szkolnym 2013/2014 do grupy I Promyczki uczęszcza 25 przedszkolaków. Ułatwiając najmłodszym przedszkolny start wychowawczynie wraz z Panią Marysią Pękalą, pracującą w naszej grupie, zorganizowały dwudniowe zajęcia otwarte z rodzicami.

W pierwszym dniu zajęcia prowadziła Pani Ewa Prokuska. Przedszkolaki, po uprzednim przywitaniu, poznały treść opowiadania B. Szurowskiej pt. Smutna przygoda pajacyka ilustrowanego sylwetami. Pomogły wówczas głównemu bohaterowi wysłuchanej historii w kłopocie, poprzez naprawienie jego czapeczki i guzików. W ten sposób zostały zachęcone do szanowania wspólnych zabawek i odkładania ich, po skończonej zabawie, na stałe miejsce w przedszkolnej sali. Trzylatki miały możliwość zaprezentowania własnych umiejętności tanecznych i wokalnych podczas wspólnych zabaw takich jak: Do przedszkola idzie maluch, Mam chusteczkę haftowaną, Stary niedźwiedź, Muzyczna przygoda. Własnoręcznie wykonały też wesołe pajacyki, które były pamiątkami z mile spędzonego czasu.

W drugim dniu zajęcia prowadziła Pani Ewa Zagórska. Przedszkolaki zaprezentowały swe imiona na forum grupy, uczestnicząc w zabawie Imię i gest wymagającej współdziałania rodzica i dziecka. Poznały różowego misia, o którym wysłuchały piosenki zachęcającej dzieci do zgodnej zabawy z rówieśnikami w przedszkolu. Rodzice szeptali misiowi do ucha, nazwy ulubionych dań swego dziecka, dzięki czemu dowiedzieliśmy się jakie są ulubione przysmaki naszych wychowanków. Wszyscy z radością uczestniczyliśmy w zabawie ruchowej Deszcz i słońce oraz integrującej grupę Kółko graniaste. Najdzielniejsze trzylatki tuląc różowego pluszaka położyły się na wygodnym przedszkolnym leżaku. Spotkanie zostało zakończone spacerem wokół budynku przedszkola, rozdaniem dzieciom kolorowych motylków oraz kwiatów. Towarzyszył nam oczywiście nasz ulubiony pomarańczowy wąż spacerowy, z którym zamierzamy poznawać przyrodę w różnych porach roku…