Dzień Czekolady w grupie „Obłoczki”

Dzień czekolady w naszym przedszkolu był okazją do zabawy, uczenia się i eksperymentowania z różnymi smakami i teksturami czekolady. W tym dniu, przedszkolaki obejrzały film edukacyjny o historii czekolady i pochodzeniu ziaren kakaowych. Uczestniczyły również w różnych aktywnościach związanych z czekoladą, takich jak dekorowanie czekoladowych łyżeczek kolorowymi posypkami, czy nawet robiły własną czekoladę z oleju kokosowego, miodu i kakao.

Należy pamiętać, że czekolada, pomimo swojego wspaniałego smaku, powinna być spożywana z umiarem, ponieważ jest bogata w cukier i tłuszcze, dlatego poprzez bajkę „Hokus i Lotus- czekolada” przypomniało dzieciom o tym, jak ważne jest zdrowe odżywianie i jedzenie w umiarkowanych ilościach.