Dzień dinozaura

W trosce o harmonijny rozwój dzieci i rozwijanie ich zainteresowań, w dniu dzisiejszym, w przedszkolu został zorganizowany Dzień Dinozaura. Codzienne aktywności dzieci pokazują, że wiele naszych przedszkolaków interesuje się tymi prehistorycznymi zwierzętami. W poniedziałek 26 lutego dzieci wzięły udział w różnorodnych działaniach przygotowanych przez nauczycieli z wszystkich przedszkolnych grup. Przedszkolaki przeprowadziły eksperyment „Wulkan”, odkrywały szkielety dinozaurów w zabawie sensorycznej „Paleontolodzy” oraz układały szkielety z papierowych rolek podczas zabawy konstrukcyjnej „Ślady dinozaurów”. Podczas pracy plastycznej nt: „Jakie mogą być dinozaury” dzieci kolorowały i wymyślały imiona dinozaurów. Prezentacją multimedialną podsumowaliśmy zdobytą wiedzę o dinozaurach, a zdjęcia z Dinusiem będą miłą pamiątką z Dnia Dinozaura obchodzonego w naszym przedszkolu. Na zakończenie dnia miłym i smacznym akcentem był podwieczorek nawiązujący do dzisiejszej tematyki.

„Dzień Dinozaura” na zajęciach logopedycznych w grupie II, III, IV i V. Na dzisiejszych zajęciach dzieci ze starszych grup miały trudne zadanie do wykonania. Różnicowaliśmy głoski C-CZ. Zadaniem starszaków było samodzielne wycinanie jaj dinozaura, a następnie nazwanie obrazków i przyporządkowanie (wklejanie) ich do odpowiednich liter: C lub CZ. Młodsze dzieci natomiast ćwiczyły buzię i języki naśladując dinozaury.