Dzień drzewa

Dzień drzewa wymyślił w 1872 roku w USA znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”.
Dzieci z gr.IV „Gwiazdeczki” zaczęły przygotowania do tego święta już dużo wcześniej podczas realizacji tematu kompleksowego ”Jesień – dotknij, posmakuj, powąchaj”. Podczas spacerów podziwiały piękno jesiennych drzew, a swoje obserwacje odzwierciedliły w pracy plastycznej „Jesienne drzewa”. Nie zabrakło też wspólnych gier ukazujących znaczenie drzew dla człowieka i przyrody, zabaw badawczych w naturalnym środowisku z wykorzystaniem lup. Obchody Światowego Dnia Drzewa zakończyliśmy zasadzeniem nowego drzewka w ogrodzie przedszkolnym, przy którym dzieci złożyły ślubowanie. Przedszkolacy ślubowali dbać o wszystkie drzewa, nie niszczyć ich, nie łamać im gałęzi, zwracać uwagę osobom, które tego nie przestrzegają.