Dzień Flagi 2021- przedstawienie przedszkolaków z grupy III „Obłoczki”

„Czerwień to miłość, biel serce czyste,

piękne są nasze barwy ojczyste”.

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Żeby rozbudzić i utrwalić u przedszkolaków poczucie tożsamości narodowej i szacunek dla narodowych symboli w naszym przedszkolu organizowane są różnorodne zajęcia nawiązujące do świąt państwowych. My także postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste – po całym tygodniu zajęć poświęconych poznawaniu naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce, w poszczególnych grupach wiekowych zorganizowaliśmy obchody tego święta w przedszkolu.

Ubrane w galowe stroje chłopcy i dziewczynki z grupy III „Obłoczki” miały na sobie biało-czerwone kotyliony i aby uczcić ten wyjątkowy dzień przygotowały przedstawienie. Wspólnie odśpiewali z powagą i w pozycji na baczność Mazurka Dąbrowskiego.W programie znalazły się okolicznościowe wiersze, znane piosenki,a nawet taniec. Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.

Grupa IV „Gwiazdeczki”

Happening z okazji Dnia Flagi- grupa II „Promyczki” i grupa IV „Gwiazdeczki”

Dzień Flagi w grupie V