Dzień Flagi

Dnia 28.04.2023r. w Przedszkolu Miejskim nr 12 w Dębicy uroczyście obchodzono Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Świętowanie rozpoczęto uroczystym apelem, podczas którego przedszkolaki odśpiewały hymn narodowy i inne piosenki o tematyce patriotycznej, recytowały okolicznościowe wiersze, a także obejrzały prezentację multimedialną pt. „Polska Ojczyzna Moja”. Podczas świętowania przedszkolaki miały możliwość wykazania się wiedzą na temat Polski rozwiązując zadania quizu o tematyce patriotycznej. Wspólnym działaniem utrwalającym znajomość barw ojczystych było grupowe wykonanie flagi, na dużych arkuszach papieru, poprzez ozdabianie jej materiałem plastycznym w odpowiednich kolorach. Wykonane prace zostały wywieszone na ogrodzeniu przedszkola. Uroczystość została zakończona wspólnym przemarszem przedszkolaków ulicami osiedla i wręczeniem małych flag napotkanym mieszkańcom.

Dzień ten był dla naszych przedszkolaków wspaniałą lekcją patriotyzmu uczącą szacunku do symboli narodowych, dumy z bycia Polakami, utrwalającą wiedzę o wydarzeniach państwowych i pogłębiającą emocjonalny stosunek do Ojczyzny.