Dzień Kota w grupie III „Obłoczki”

W piątek 17 lutego obchodziliśmy Dzień Kota. Tego dnia zorganizowane zostały zabawy z pluszowym kotem, recytacja rymowanki, oglądanie zdjęć różnych ras kotów oraz prezentacji multimedialnej „Wszystko o kotach dużych i małych”- dzieci określały wygląd kotów, ich budowę, wielkość, kolor, opowiadały o sposobie życia kotów domowych, rozwijały empatię. Były też zagadki o tych zwierzakach, zabawy do piosenki „Kotki dwa”. Przedszkolaki malowały farbami i ozdabiały drewnopodobne sylwety kotów, które następnie zabrały do domu. Nasze przedszkolaki odwiedził również prawdziwy kot o imieniu Bond, którego właścicielką jest nasza Pani Marta. Poprzez te wszystkie działania zrealizowaliśmy cele takie, jak: uwrażliwianie na potrzeby wszystkich zwierząt, przekazywanie informacji na temat prawidłowej opieki nad zwierzętami, wyrabianie szacunku dla zwierząt, rozwijanie aktywności twórczej – językowej, ruchowej, plastycznej, muzycznej.