Dzień matematyki

,,Matematyka nie jest trudna ani nudna.

Zwłaszcza jeśli zaprzyjaźnimy się z nią od dziecka”

/Arystoteles/

W grupie III „Obłoczki” we wtorek 14 marca obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Matematyki – królowej nauk. Został on stworzony po to, pokazać dzieciom, że nauka jej może być przyjemna i dawać radość. Był to bardzo ciekawy, wesoły i kolorowy dzień – pełen matematycznych zabaw. Przedszkolaki chętnie bawiły się w matematyczne zabawy, które rozwijają logiczne myślenie, wyobraźnię, kreatywność, symetrię, orientację w przestrzeni i wiele innych pojęć matematycznych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy z programowaniem z robotem DOC. Podczas zabaw z figurami geometrycznymi dzieci nazywały kolory, porównywały kształty, podawały nazwy figur oraz układały wybrane figury geometryczne. Nie zabrakło również zabaw muzycznych przy piosenkach o figurach i cyferkach.