Dzień pizzy- grupa III „Obłoczki”

Dnia 9 lutego w grupie III obchodzony był „Międzynarodowy Dzień Pizzy”. Tego dnia nasza sala przedszkolna zamieniła się w prawdziwie włoską pizzerię. Na zajęciach dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje ten kultowy włoski placek i jakich składników należy użyć, by go przygotować. Poznały historię powstania tego smakołyku oraz dowiedziały się, z którego kraju pochodzi. Dzieci, w trakcie zabaw, świetnie się bawiły, poszukiwały i dobierały napisy do niezbędnych produktów, bawiły się z chustą animacyjną w pieczenie pizzy oraz w pizzerię. Przedszkolaki miały także możliwość stworzenia w grupach kolorowych, smakowicie wyglądających placków, które bardzo rozbudzały ich apetyty. Kulminacyjnym punktem tego wyjątkowego dnia było oczywiście zjedzenie przepysznej pizzy. To był niezwykle smakowity dzień!