Dzień Pluszowego Misia

25 listopada przypada święto, które rok rocznie, z przyjemnością i radością jest obchodzone w naszym przedszkolu. To Światowy Dzień Pluszowego Misia. Przyjaciela każdego dziecka, który towarzyszy najmłodszym  w licznych zabawach.
W tym dniu dzieci z poszczególnych grup brały aktywny udział w zabawach, które zapewniły im moc atrakcji. Przedszkolaki uczestniczyły w inscenizacji Złotowłosa i trzy misie. Robiły pieczątki dłonią, pomalowaną farbą, tworząc pamiątkową kartkę dla misiów.  Bawiły się w pszczółki strzegąc miodu przed misiami – smakoszami. Przytulały swe pluszaki, pamiętając  o potrzebie szanowania zabawek.  Zakładając misiowe maski poznawały niedźwiedzie zwyczaje. Nie zabrakło także tańców  w rytm melodii  Jadą, jadą misie, Pokochaj pluszowego misia oraz wspólnego śpiewu znanych wszystkim trzylatkom piosenek:  Na półce siedzi mały miś, brązowe oczy ma… oraz Stary niedźwiedź mocno śpi…  Przedszkolaki wykonywały także prace plastyczne tworząc misia z różnorodnych materiałów wg dziecięcej inwencji twórczej. Dzieła Małych Artystów zostały wyeksponowane na przedszkolnej wystawie.

Dzień Pluszowego Misia w grupie V „Kropelki”

Dzień Pluszowego Misia w grupie IV „Gwiazdeczki”

Dzień Pluszowego Misia w grupie III „Obłoczki”

W misiowej krainie – grupa I