Dzień Postaci z Bajek  w grupie II Słoneczka

Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do wspólnych, radosnych zabaw teatralnych, plastycznych, tanecznych, rozwijających dziecięcą kreatywność oraz umiejętność doświadczania radości z bycia razem z udziałem postaci, które są  nieodzownym elementem dzieciństwa.

4 listopada czterolatki, ubrane w koszulki z wizerunkiem ulubionych bajkowych bohaterów, odkrywały znaczenie komunikowania się w sposób niewerbalny, dostrzegały związek pomiędzy gestem i słowem, uczestniczyły w spontanicznej i zorganizowanej aktywności wynikającej z treści poznanych utworów literackich.

Odpowiedni dobór bajek dla dzieci pozwala najmłodszym poznać klasyczne wartości, umiejętnie odróżnić  elementy świata fikcji od realnej rzeczywistości, wzrastać w poczuciu bezpieczeństwa.