Dzień ukraiński

W poniedziałek 19 lutego dzieci z wszystkich przedszkolnych grup uczestniczyły w zajęciach kulturoznawczych realizowanych w ramach Innowacji Pedagogicznej „Podróże małe i duże”. Przedszkolaki poznały położenie Ukrainy na mapie oraz symbole tego państwa, takie jak: flaga i godło. Ważnym elementem spotkania było również zwrócenie uwagi dzieci na język ojczysty tego kraju, poznały one podstawowe zwroty takie jak: dzień dobry, proszę, dziękuję itp. Prezentację multimedialną o Ukrainie przygotowała pani Oksana B., mama wychowanki grupy V – Katii. Dzieci z Ukrainy uczęszczające do naszego Przedszkola w odświętnych, narodowych ukraińskich strojach zaprezentowały wiersze i piosenki ukraińskie, których nauczyły się specjalnie na tę okazję. Wspólnie odśpiewaliśmy piosenkę pt.”Hej sokoły”. Dziękujmy Katii, Sofii, Marcharycie, Dimie za piękny występ. Mama Katii z grupy V „Kropelki” i mama Marcharyty z grupy IV „Gwiazdeczki” upiekły ciasteczka, którymi poczęstowały się wszystkie przedszkolaki. Dziękujemy Pani Oksanie B. i Irynie M.