Gra terenowa „Dębica z historią w tle”

W piątek 11.05.2018 r .odbyła się Miejska Gra Terenowa Przedszkolaków pod hasłem „Dębica z historią w tle”, która została zorganizowana przez Przedszkole Miejskie nr 4 w związku z 100 rocznicą odzyskania niepodległości oraz 660- leciem miasta Dębica. Punktualnie o 9:00 drużyna Bystrzaków (bo tak teraz nazywały się nasze Starszaki) wraz ze swoimi paniami wyruszyła do Parku Jordanowskiego. Po drodze przedszkolaki obdarowywały napotkanych przechodniów naklejkami promującymi akcję. Pierwsze zadanie na Placu Gryfitów polegało na odnalezieniu ukrytych w różnych miejscach fotografii znanych Dębiczan. Następnie ze zgromadzonych przez harcerzy szyszek i patyków należało ułożyć wyraz „GRYF. Poradziliśmy sobie świetnie i zdobyliśmy element tajemniczej układanki- puzzel z numerem 12. Następnie, zgodnie ze wskazówkami zamieszczonymi na mapie, raźnym krokiem udaliśmy się na Stadion Miejski przy ul. Saperów, gdzie czekały już na nas harcerki z kolejnym zadaniem. Tym razem musieliśmy znaleźć ukryte symbole związane z Polską i Dębicą, co wcale nie było takie proste… Jednak dla naszych przedszkolaków żadne wyzwanie nie jest straszne, więc poradziliśmy sobie i z tym zadaniem, za co otrzymaliśmy biało- czerwoną literę „Ł”. Zaliczając obydwie bazy pozostało nam już tylko skierować się w stronę mety- do pobliskiej hali MOSi R. Po dotarciu do celu, pani dyrektor PM nr 4 odznaczyła przedszkolaki Medalami Małego Patrioty, po czym zajadając pyszne bułeczki, regenerując siły oczekiwaliśmy na resztę drużyn i wielki finał gry. Nie obyło się również bez wspaniałych zabaw organizowanych przez Harcmistrza– pana S. Glenia- tatusia naszej Zosi. Zwieńczeniem przedsięwzięcia był uroczysty finał, podczas którego przedszkolaki odsłaniały zdobyte w trakcie gry elementy układanki, układały hasło z przyniesionych liter: „Mały Polak duży patriota”, a także wspólnie odśpiewały piosenkę oraz otrzymali upominki.

Szczególne podziękowania dla mamy Kacerka K. za pomoc w opiece na dziećmi podczas miejskiej gry terenowej.

Serdecznie dziękujemy Organizatorom za dostarczenie naszym przedszkolakom tylu wspaniałych przeżyć i możliwość uczestnictwa w tak pięknej lekcji patriotyzmu.