Przedszkolny Przegląd Piosenki Niezapominajkowej

Dzień Polskiej Niezapominajki, to święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja w całym kraju. Dzień Niezapominajki przypomina nam o potrzebie ochrony przyrody, ale również o tym, jak ważne jest budowanie i utrzymywanie szczerych przyjaźni. Z tej okazji w naszym przedszkolu 17.05.2018r. odbył się Przegląd Piosenki Niezapominajkowej zorganizowany przez grupę I Promyczki.

Poszczególne grupy zaprezentowały piosenki o charakterze przyrodniczym i ekologicznym. Grupa I inscenizowała piosenkę Przyszła wiosna do niedźwiedzia, grupa II Mucha w mucholocie, grupa III Duszki leśne, grupa IV Ziemia, wyspa zielona, grupa V Wiosna w ogrodzie.

Oprócz talentów wokalnych nasi wychowankowie mogli zaprezentować liczne umiejętności podczas konkursów przyrodniczych, zadań i zabaw. Przedszkolaki z grupy I zaprezentowały swe umiejętności motoryczne w zabawie ruchowej Żabki. Dzieci z grupy II pomagały zagubionym pszczółkom trafić do ula. Przedszkolaki z grupy III uczestniczyły w grze dydaktycznej Domki misiów. Dzieci z grupy IV za pomocą lupy odkrywały owady typowe dla aktualnej pory roku. Najstarsze przedszkolaki, będące u progu edukacji szkolnej, zaprezentowały swe umiejętności matematyczne podczas przeliczania elementów pogody.

Wszystkie dzieci zostały obdarowane upominkami, dzięki którym mogą stworzyć w przedszkolnych grupach niezapominajkową łąkę.