Happening grupy III „Obłoczki” z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka

20 listopada obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Uchwałę w tej sprawie – na wniosek Rzecznika Praw Dziecka – podjął sejm 7 listopada 2014 roku. Pomysłodawcy kierowali się przede wszystkich potrzebą uświadomienia dzieci, że one też mają swoje prawa, jak mogą z nich korzystać, a dorosłym przypomni, aby je bezwzględnie przestrzegać.

Z tej właśnie okazji w grupach najstarszych odbyły się pogadanki na temat praw dziecka, o ich potrzebach oraz o roli rodziców i opiekunów. W grupie III „Obłoczki” zorganizowany został kolorowy pełen uśmiechów happening. Dzieci w barwnym korowodzie maszerowały osiedlowymi uliczkami potrząsając radośnie pomponami oraz niosąc transparent przedstawiający zilustrowane Prawa Dzieci. Po powrocie do przedszkola dzieci dzieliły się swoimi własnymi spostrzeżeniami na temat powodów do radości i uśmiechu wśród dzieci oraz o tym co może powodować, że mały człowiek jest smutny i co mu sprawia przykrość. Przedszkolaki wiedzą już, że mają prawo do radości, uśmiechu, zabawy, spokojnej nauki i ciekawego poznawania otaczającego nas świata. Taki dzień jest także okazją do tego, abyśmy My dorośli nigdy o tym nie zapominali.