I MISTRZOSTWA DĘBICY PRZEDSZKOLAKÓW W SZACHACH

7 grudnia 2013 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 9 odbyły się I MISTRZOSTWA DĘBICY PRZEDSZKOLAKÓW W SZACHACH pod hasłem –Szachy dla przedszkolaków – Dziewiątka CUP 2013.Organizatorzy dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy Jan Rachwał oraz prezes UKS OLIMP Andrzej Nylec zorganizowali dla przedszkolaków z dębickich przedszkoli imprezę o charakterze popularyzującym szachy wśród dzieci ,której celem było zachęcenie jak największej liczby przedszkolaków do królewskiej gry. Patronat nad mistrzostwami sprawowali Burmistrz Miasta Dębicy Paweł Wolicki oraz Dyrektor MZO w Dębicy Ireneusz Kozak. Patronat medialny nad turniejem objęła Ziemiadebicka.pl oraz Informacje Dębickie. Poprzez szachy dochodzi się do wszechstronnego rozwoju młodego człowieka. Wzmacnia się zdolność koncentracji, pogłębia wyobraźnię, rozwija logiczne myślenie, uczy odpowiedzialności za podejmowane decyzje, kształtuje szacunek do drugiego człowieka, uczy wytrwałości i cierpliwości w dążeniu do celu. Zawody przebiegały w sportowej atmosferze, dzięki wyrozumiałości rodziców, opanowaniu zawodników i sprawnej pracy sędziego oraz nauczycieli w-f dębickiej dziewiątki. Zwycięzcy otrzymali medale ,nagrody w postaci sprzętu sportowego, dyplomy. Wszystkie dzieci otrzymały oprócz dyplomów, gadżety, słodki poczęstunek. Trzy najlepsze przedszkola uhonorowane zostały pucharami .

Klasyfikacja Indywidualna

1 miejsce Mikołaj Bespalenko – Przedszkole Weldon Kids w Dębicy
2 miejsce Nikola Bętkowska – Przedszkole Weldon Kids w Dębicy
3 miejsce Wójtowicz Kinga- Miejskie Przedszkole nr 12 w Dębicy

Klasyfikacja drużynowa
1 miejsce Przedszkole Weldon Kids w Dębicy
2 miejsce Miejskie Przedszkole nr 12 w Dębicy
3 miejsce Miejskie Przedszkole nr 7 w Dębicy

Być może w tym gronie są następcy świetnych szachistów.