Certyfikat AKADEMII ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA dla naszego przedszkola

Miło nam poinformować, iż nasze przedszkole uzyskało Certyfikat Akademii Zdrowego Przedszkolaka za realizację programu II edycji akcji Bezpieczny Przedszkolak pod hasłem „Przedszkolak bezpieczny w środowisku” realizowanego w maju i czerwcu w grupie pięcilatków. W tym roku szkolnym grupa obecnych pięciolatków(„Gwiazdeczki”) i sześciolatków („Kropelki”) również przystąpiliśmy do kolejnej akcji Akademii Zdrowego przedszkolaka. Była to V edycja akcji „Piramidy Zdrowgo Żywienia” pod hasłem „Zboża zjadamy, energię z nich mamy”. Dzieci poprzez zabawę i doświadczenie zapoznano z zasadami zdrowego odżywiania oraz z Piramidą Żywienia Przedszkolaka ze szczególnym uwzględnieniem następnych dwóch pięter piramidy i następujących tematów: „Co to są produkty zbożowe, jakie są rodzaje zbóż?”, „Jak powstaje chleb, płatki śniadaniowe, makaron”, „Kasze, ryż i rośliny strączkowe”, „Orzechy, nasiona i tłuszcze”. Podczas omawiania każdego z tematów dzieci miały możliwość pracować na konkretach, czyli mogły widzieć, dotykać, smakować, wąchać. Dzieci często z lęku przed nowym smakiem, odmawiają jedzenia nowych rzeczy, natomiast w grupie są odważniejsze i łatwiej im skosztować nowych produktów (tak było chociażby z oliwkami podczas pieczenia pizzy i z różnymi rodzajami ziaren podczas pieczenia ciasteczek). Poniższa galeria zdjęć przedstawia zrealizowane działania.