„Ilustracja z mojej ulubionej książeczki” – konkurs plastyczny

W naszym przedszkolu został zorganizowany konkurs plastyczny pt.: „Ilustracja z mojej ulubionej książeczki” przez Panią Annę Kuciemba i Panią Ewę Prokuską. Cele konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci, pobudzanie wyobraźni i fantazji małego czytelnika, prezentacja i popularyzacja dziecięcej twórczości plastycznej, propagowanie literatury dla dzieci, rozbudzanie twórczej inwencji dziecka i kreatywności, rozwijanie indywidualnych zdolności plastycznych, budzenie zainteresowania różnymi technikami plastycznymi. Tematyka konkursu bardzo cieszyła się zainteresowaniem. Wpłynęło 20 prac – były to pracy indywidualne oraz z pomocom rodziców.

Udział wzięły następujące dzieci:

Grupa I – Aleksander Kobos, Szymon Lech

Grupa II – Emilka Zięba, Klara Kobos, Leszek Nykiel

Grupa III – Jagódka Skóra, Ola Knot, Blanka Ligęska, Marcelina Czuchajewska, Paulina Sygnarowicz, Ania Duślak, Ania Kopala, Nina Ziemianek, Karolina Tęcza, Szymon Kwiatek, Antoś Lech

Grupa IV – Ksawery Świder, Maksiu Borek, Łukasz Figat

Grupa V – Laura Kobos

Wszystkie prace były bardzo ładne i każde dziecko otrzymało od P. Dyrektor Joanny Kramskiej pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy.

Ponadto prace Jagódki Skóry, Oli Knot, Leszka Nykiel, Emilki Zięba i Łukasza Figat zostały wysłane na ogólnopolski konkurs plastyczny w Krakowie pt.: „Moja ulubiona postać z Bajki”. Trzymamy kciuki i życzymy powiedzenia

W ostatnim tygodniu kwietnia dzieci z wszystkich grup naszego przedszkola wykonywały ilustracje do swoich ulubionych bajek.