Jasełka i spotkanie wigilijne w przedszkolu

W dzień przedszkolnej Wigilii 21 grudnia 2023 roku w całym przedszkolu panowała radosna i ciepła atmosfera. Magiczny czas udzielił się dzieciom i wszystkim pracownikom przedszkolaka. Świąteczne dekoracje ozdobiły całą placówkę a odświętnie ubrane przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały, aby obejrzeć przestawienie Jasełkowe przygotowane przez grupę IV „Gwiazdeczki”. Wierszem i piosenką opowiedziały historię narodzin Jezusa. Mali aktorzy znakomicie odegrali rolę Józefa i Maryi, Aniołów, Pasterzy oznajmiających wszystkim radosną nowinę o narodzeniu Jezusa, a także Trzech Króli, którzy przybyli złożyć pokłon Panu. Przygotowane dekoracje ozdobiły świąteczną scenografię: żłobek z Jezuskiem, gwiazda betlejemska. Śpiew kolęd i pastorałek wprowadziły wszystkich zebranych w świąteczny nastrój. Dopełnieniem Jasełek były życzenia bożonarodzeniowe złożone podczas dzielenia się opłatkiem. Po występach wszyscy zasiedli przy odświętnie nakrytych stołach. Dzieci smakowały tradycyjny potraw takich jak barszcz czerwony z uszkami, rybę, ziemniaki, kapustę, groch. Na deser czekały na nie ciastka i piernik świąteczny. W atmosferze Świąt Bożego Narodzenia rozmawialiśmy o świątecznych zwyczajach, potrawach wigilijnych, a w oddali cicho rozbrzmiewały kolędy.