Jestem i działam z innymi

Pierwsze społeczne kontakty dziecko nawiązuje w rodzinie. Wchodząc do grupy przedszkolnej staje się członkiem pierwszej większej społeczności. Stopniowo dostrzega obecność innych dzieci, chce się z nimi bawić. Jakość kontaktów z rówieśnikami i osobami dorosłymi uzależniona jest od rozwoju społeczno-emocjonalnego dziecka. Doskonałą okazją do zdobywania i rozwijania umiejętności społecznych jest oczywiście zabawa. Angażuje ona emocjonalnie uczestników, pobudza do twórczego działania, inspiruje do wykorzystywania swoich możliwości, wzmacnia więź międzygrupową, a jednocześnie jest źródłem radości i satysfakcji.

Poniższe zdjęcia obrazują zabawy najmłodszych przedszkolaków z grupy I Promyczki, które pozwalają wspólnie spędzać czas w przedszkolu w sposób czynny, kreatywny i radosny.