Tydzień bez zabawek w grupie V „Kropelki”

W drugim tygodniu kwietnia 2018 roku dzieci z grupy V „Kropelki” wzięły udział w akcji „Tydzień bez zabawek”. Jej głównym celem był rozwój dziecięcej wyobraźni i kreatywności. Tydzień bez zwyczajnych zabawek jest nie tylko treningiem dla umysłu. Wspólne tworzenie rozwija też u dzieci pracę zespołową.
Akcja nie odbyła by się bez wsparcia rodziców, którzy każdego dnia przynosili do przedszkola różne przedmioty, w tym: kartony, koce, materiały, butelki plastikowe, pojemniki po jogurtach, wytłaczanki po jajkach, rolki po papierze toaletowym, gazety, pojemniki po kosmetykach i produktach żywnościowych i wiele, wiele innych. Wszystkim Państwu serdecznie dziękujemy!

Malowaliśmy kartony i rolki po papierze toaletowym, a potem robiliśmy z nich lornetki, auta i sprzęt domowy, np. telewizor, kubeczki, którymi następnie dzieci bawiły się „w restaurację” i „kuchnię”. Dzieci rozwijały motorykę małą wykonując kreatywne ufoludki, roboty. Z butelek powstały teleskopy, lunety a także małe silniczki odrzutowe, którymi chętnie bawili się chłopcy. Wspólnie wykonaliśmy rakietę, do której można wejść i bawić się w kosmonautę, natomiast z kartonowych pudełek zrobiliśmy auto i autobus. Stare i niepotrzebne kredki wykorzystaliśmy do stworzenia ramki na zdjęcie grupowe. Zarówno dla dzieci jak i Pań tydzień bez zabawek był cennym doświadczeniem.