Komunikat dotyczący otwarcia i funkcjonowania żłobka oraz przedszkoli

Do 12 maja br. rodzice/opiekunowie, którzy nie mogą zapewnić dzieciom opieki muszą zgłosić w swoim żłobku, przedszkolu lub w szkole (dot. dzieci z oddziałów zerowych) deklarację wysłania dzieci do żłobka/przedszkola/szkoły wraz z zaświadczeniami rodziców/opiekunów od pracodawcy.

Na podstawie złożonych deklaracji, w konsultacji z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, podjęte zostaną decyzje dot. możliwości zapewnienia opieki żłobkowej/przedszkolnej w jednej placówce na terenie miasta z zachowaniem rygoru higienicznego, sanitarnego oraz przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa, zgodnie z rekomendacjami oraz wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Żłobek miejski oraz przedszkola pozostają zamknięte do 24 maja, tj. do czasu, kiedy zamknięte pozostają również szkoły.

Uwaga: Dodatkowy zasiłek opiekuńczy jest wypłacany rodzicom, gdy:

• przedszkole i żłobek są zamknięte na mocy decyzji jednostki samorządu terytorialnego,
  • żłobek lub przedszkole nie może zapewnić opieki ze względu na ograniczenia spowodowane COVID-19,
  • rodzic nie zdecyduje się na wysłanie dziecka do placówki.

O dalszych decyzjach będziemy informować na bieżąco w miarę rozwoju sytuacji w kraju oraz w regionie.

Komunikat dotyczący otwarcia instytucji kultury, obiektów sportowych oraz funkcjonowania żłobka i przedszkoli: http://debica.pl/aktualnosci/2020/04/komunikat-dot-otwarcia-instytucji-kultury-obiektow-sportowych-oraz-funkcjonowania-zlobka-i-przedszkoli