Kulinarna podróż do Włoch

W ramach prowadzonego kółka językowego w grupie V (język włoski) oraz realizując jedno z zagadnień akcji Akademii Zdrowego Przedszkolaka pt.”Kulinarna podróż do Włoch” przedszkolaki z grupy „Kropelki” miały możliwość własnoręcznego wykonania pysznej pizzy (17.11.2013r). Były to zajęcia prowadzone metodą projektów, dzięki której dzieci czują się jak badacze i odkrywcy, odnajdują radość w nauce. Projekt wiąże się ze zdobywaniem wiedzy i z kształtowaniem umiejętności poprzez działanie, rozwija w uczniach aktywność, samodzielność, przedsiębiorczość i kreatywność a także poczucie odpowiedzialności.

Realizując nasz projekt- zrobienie włoskiej pizzy- zaczęliśmy od dokładnego umycia rączek i podzieliliśmy się na zespoły. Dzieci z każdego zespołu odpowiedzialne były za dane zadanie, np. wyrobienie ciasta, wałkowanie i formowanie placków pizzy, krojenie warzyw, tarcie sera żółtego, robienie sosu pomidorowego. Aż miło było popatrzeć na dzieci pałaszujące pizzę ze zdrowymi dodatkami takimi jak oliwki, sosik pomidorowy, ser mozarella, pieczarki, zioła prowansalskie i co najważniejsze każdemu smakowało i nie było wybrzydzania:) Podczas degustacji przedszkolaki cieszyły się z tego, że choć przez chwilę mogą poczuć się  jak we włoskiej pizzerii.