List do Madzi

Madzia to dziewczynka, której nie znamy osobiście. Ma 6 lat. Cierpi na chorobę nowotworową. Niedawno Mama Ani K. – naszej wychowanki z grupy V powiadomiła nas, że Madzia za kilka dni będziesz miała urodziny. Postanowiliśmy przygotować dla Dziewczynki niespodziankę. Ofiarowaliśmy Jej najweselszego przyjaciela na świecie. Jest nim małpka Fiki – Miki, którą zrobiliśmy sami podczas zajęć plastycznych. Nazwaliśmy ją tak, bo wesoła małpka zaczepiona o paluszek umie fikać i skakać na ogonku jak na trampolinie. Niczego się nie boi. Chętnie wysłucha powierzonych jej sekretów. Podobno jest taka cichutka, że można zabrać ją wszędzie, nawet na badania lekarskie.

Z okazji urodzin Madzi przedszkolaki z grupy V razem z Panią Ewą P. napisały list do Dziewczynki, który własnoręcznie podpisały, dzięki czemu Madzia pozna imiona przedszkolaków. Kopertę ozdobiliśmy kolorowymi rysunkami wykonanymi przez dzieci. Ponadto przygotowaliśmy zestaw do samodzielnego wykonania małpki – klej, nożyczki, elementy ozdobne, druciki kreatywne, papier kolorowy. Gdy Madzia otrzyma od nas paczkę zapewne pojawi się uśmiech na jej twarzy, a jak powszechnie wiadomo jest to najlepsze lekarstwo. Madziu serdecznie Cię pozdrawiamy!