Sprzątanie Świata 2016

Sprzątanie Świata to coroczna akcja, w której biorą udział wszyscy, którym nie jest obojętny los i wygląd naszej przestrzeni. Najczęściej w trzeci weekend września w wielu miastach w Polsce i na świecie ludzie zbierają się w parkach, lasach itp. organizując zbiórkę odpadów wyrzucanych przez resztę społeczeństwa. W naszym przedszkolu udział w tej akcji biorą najstarsze przedszkolaki (grupa III, IV i V).

Sprzątanie Świata- grupa III „Obłoczki”

Dzieci z grupy III najpierw uczyły się w przedszkolnej sali, segregować różnego rodzaju odpady do worków w odpowiednich kolorach. Przedszkolaki po krótkiej zabawie w segregowanie odpadów, która sprawiła im wiele radości, wiedziały, że do żółtego worka/pojemnika wrzucamy śmieci plastikowe i metalowe; do białego- białe szkło; do zielonego-kolorowe szkło, natomiast do niebieskiego papierowe śmieci. Następnie podczas spaceru alejkami osiedla w pobliżu przedszkola, dzieci zaopatrzone w gumowe rękawiczki odszukiwały różnego rodzaju śmieci i wrzucały je do odpowiednich worków. Dzieci wczuły się w rolę troskliwych opiekunów naszej planety do tego stopnia, że (już po skończonej akcji Sprzątania Świata) podczas zabaw na przedszkolnym placu zabaw, nadal zbierały zauważone przez siebie śmieci, dzięki czemu w naszym otoczeniu zrobiło się jeszcze czyściej.

Sprzątanie Świata- grupa V „Kropelki”

Grupa V uporządkowała teren obok przedszkola i pobliskiego boiska, na którym często bawimy się. Zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki podczas kilkunastominutowego spaceru zebraliśmy aż dwa worki odpadów segregując je. Sprzątanie świata, to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Dbajmy o świat wokół nas!