Mali patrioci

Narodowe Święto Niepodległości było inspiracją do zorganizowania w grupie III Obłoczki patriotycznego quizu. Podstawowe informacje o kraju, w którym żyjemy dzieci nabyły uczestnicząc w cyklu zajęć pt. Jestem Polakiem i Europejczykiem. Ucząc się hymnu państwowego i śpiewając go od serca, w obecności najmłodszej grupy, poczuły się dumne z bycia Polakami. Ponadto przedszkolaki własnoręcznie wykonywały flagi kraju, oglądały biało – czerwone flagi wywieszone na pobliskich budynkach, układały z puzzli mapę Polski, rozwiązywały zagadki dotyczące ojczyzny, tworzyły pocztówki z najcenniejszymi zabytkami. Aktywizując dzieci w ten sposób staramy się kształtować świadomość narodową, dostrzegać piękno ojczystego języka, muzyki, tradycji, historii, architektury, sztuki.