Nabywamy nowe umiejętności poprzez zabawę – grupa V Kropelki

Celem wychowania przedszkolnego jest wsparcie całościowego rozwoju dziecka. Wsparcie to jest realizowane przez proces opieki, wychowania i nauczania- uczenia się, co umożliwia dziecku odkrywanie własnych możliwości, sensu działania oraz gromadzenie doświadczeń na drodze prowadzącej do prawdy, dobra, piękna. W efekcie takiego wsparcia dziecko osiąga dojrzałość do podjęcia nauki w szkole.

Poza umiejętnościami poznawczymi niezwykle istotny jest rozwój społeczno – emocjonalny. Doskonałą okazją do zdobywania i rozwijania umiejętności społecznych jest oczywiście zabawa. Angażuje ona emocjonalnie uczestników, pobudza do twórczego działania, inspiruje do wykorzystywania swoich możliwości, wzmacnia więź grupową, a jednocześnie jest źródłem radości i satysfakcji.