Nie boimy się dentysty!

26.10.2022r. w grupie II Słoneczka odbyło się spotkanie z Panią Stomatolog. Nadrzędnym celem wizyty było uświadomienie przedszkolakom konieczności dbania o higienę jamy ustnej oraz zmniejszenie obawy przed wizytą w gabinecie dentystycznym.

Czterolatki z ogromnym zaciekawieniem wzięły udział w ćwiczeniach praktycznych dowiadując się, które produkty spożywcze są zdrowe dla naszych zębów, a których warto unikać, pomimo słodkiego smaku, kuszącego niemalże wszystkich.  Podczas warsztatów przedszkolaki bawiły się w dentystów lecząc przygotowane modele niezdrowych ząbków akcesoriami i materiałami stomatologicznymi.

Na zakończenie spotkania dzieci wysłuchały bajki pt. Kicia Kocia u dentysty serdecznie dziękując Pani Stomatolog za wizytę, niezwykle interesującą  i ważną dla naszego zdrowia.