Ogólnopolski konkurs ekologiczny „Jestem od uczenia, brak mi imienia!”

Sowy fascynowały ludzi od najdawniejszych czasów. Ich przenikliwe spojrzenie, majestatyczne skrzydła rozpostarte w locie wciąż znajdują w sztuce, literaturze, czy fotografii istotne miejsce. Ten ptak od stuleci uchodzi za symbol mądrości i wiedzy, dlatego stał się również patronem innowacyjnej platformy Szkolnego Centrum Recyklingu (organizator konkursu).

Celem konkursu, w którym udział wzięła Helenka B. z grupy V, jest wzrost świadomości ekologicznej wśród przedszkolaków. Nasza Wychowanka przez kilka dni wykonywała w przedszkolu pracę plastyczną obrazującą sowę nadając jej imię: Ekobłękitka. Warunkiem udziału w konkursie było stworzenie obrazu oraz przesłanie nagrania z wypowiedzią dziecka uzasadniającą wybór imienia dla sowy. Helenka poradziła sobie z tym zadaniem wyśmienicie. Jesteśmy z niej bardzo dumni!