Ogród nadziei

Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego,

co się tej nadziei może sprzeciwiać.

Jan Paweł II

Przedszkole nr 12 w Dębicy już po raz 6 włącza się aktywnie do ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei. Dzięki podejmowanym działaniom (sadzenie i rozprowadzanie żonkili, organizowanie kiermaszów z ręcznie wykonanymi ozdobami świątecznymi, udział w konkursach plastycznych) nie tylko rozpowszechniamy ideę hospicyjną, ale również propagujemy wśród dzieci i rodziców potrzebę pomocy bliźnim. Uwrażliwiamy w ten sposób dzieci na potrzeby i cierpienia ludzi chorych, budzimy już w kilkulatkach poczucie mocy sprawczej, która pozwala czynić dobro.

W lutym bieżącego roku przedstawiciele Stowarzyszenia Hospicjum Domowego w Dębicy zorganizowali konkurs plastyczny Ogród nadziei przeznaczony dla dzieci przedszkolnych, szkół podstawowych, młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Kinga Wójtowicz, jedna z uczestniczek koła plastycznego prowadzonego w naszym przedszkolu, pod kierunkiem Pani Ewy Prokuskiej wykonała pracę konkursową w formie przestrzennej. Będzie ona prezentowana na międzyprzedszkolnej wystawie podczas finału akcji Pola Nadziei (maj 2014r.).