Wycieczka do biblioteki

W ramach realizacji tematu tygodnia : „ Świat w książkach zapisany”, dzieci z grupy III wraz z paniami wybrały się na wycieczkę do Biblioteki przy DK ŚNIEŻKA. Podczas warsztatów zorganizowanych przez panią Romualdę Zajączkowską dzieci dowiedziały się m. in. na czym polega działalność biblioteki, a także jak wypożycza się książki. Nie zabrakło wesołych zabaw. Przedszkolaki obejrzały mnóstwo ciekawych książek dla dzieci, bawiły się wspólnie z paniami przy znanych wierszach Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Największą atrakcją była wspólna inscenizacja wiersza „ Rzepka” w której każdy odegrał swoją rolę. Dziękując za tak miłe przyjęcie, poświęcony czas i wesołe zabawy, dzieci wręczyły paniom wykonany przez siebie upominek.
W drodze powrotnej odwiedziliśmy starszych kolegów z Miejskiego Gimnazjum Nr 4 w Dębicy. Jak się okazało wizyta naszych małych przedszkolaków sprawiła Paniom oraz starszym kolegom wiele radości. Wszyscy byli dla nas bardzo mili i serdeczni. Panie pokazały dzieciom świetlicę, salę z komputerami, oraz szkolną bibliotekę. Szkoła również zrobiła na dzieciach duże wrażenie.