Pachnące ozdoby świąteczne

Cudowny zapach pomarańczy i goździków unosił się dziś w sali pięciolatków…

Przygotowania do Świąt to nie tylko zakupy, gotowanie, sprzątanie i związany z tym pośpiech, to także wyjątkowe dekoracje które pomagają poczuć świąteczną atmosferę. Idealnym sposobem na budowanie świątecznej atmosfery jest wspólne wykonywanie ozdób i dekoracji świątecznych wraz z dziećmi. Dlatego dzieci z grupy III „ Gwiazdeczki” w przeddzień Wigilii przedszkolnej tworzyły naturalne dekoracje świąteczne z pomarańczy i goździków. Praca polegała na wbijaniu przyprawy goździkowej w świeże, pachnące pomarańcze. Uwalniany w ten sposób zapach pobudzał zmysł węchu, a drobne i dokładne ruchy sprawnych rączek dzieci pobudzały zmysł wzroku i dotyku. Natomiast przedszkolaki z grupy V „Kropelki” tworzyły choineczki z kolorowych paseczków, dzięki czemu ćwiczyły sprawność swoich paluszków oraz wykonały piękne dekoracje, które po wigilii zabiorą do domu.Tak powstały piękne prace, które jutro ozdobią świąteczne stoły w naszym przedszkolu.