Piszą o nas! debica24.eu- W przedszkolu nr 12 Ratowali święta

Ratujmy święta to spektakl, który został wystawiony w Przedszkolu Miejskim nr 12. Aktorami była grupa teatralna składająca się z rodziców oraz personelu przedszkola. Spektakl wystawiony został z okaz spotkania mikołajkowego, w ramach realizacji innowacji pedagogicznej Edukacja przez teatr. Zaprezentowana dla przedszkolaków bajka miała na celu promowanie wartości wychowawczych, wzmacnianie więzi rodzinnych i norm moralnych, a także uświadomienie najmłodszym, że największą wartością nie są otrzymywane prezenty, ale okazywanie sobie szacunku, miłości, przyjaźni, udzielanie pomocy i wzajemne wspieranie się.

Wszystko zostało przedstawione w bardzo lekkiej i zabawnej formie. Było to już kolejne przedstawienie zorganizowane przez dorosłych dla dzieci uczęszczających do przedszkola. Po kilkutygodniowej ciężkiej, ale pełniej radości pracy, dorośli zaprezentowali się najmłodszej publiczności, wprowadzając ją w niezwykły świąteczny czas. Dzięki inwencji twórczej aktorów sala, w której odbyło się przedstawienie, przemieniła się w bajkową krainę. Przedszkolaki z zapartym tchem oglądały przedstawienie i nie kryły zdziwienia i radości widząc na scenie swoich rodziców, a także panie z przedszkola. Występ okazał się wielkim sukcesem i sprawił dzieciom ogromną radość.

Jak mówi Maria Pękala, nauczycielka przedszkola i koordynatorka tych działań, aktorzy z grupy teatralnej prezentują swoje umiejętności nie tylko w przedszkolu.

– Po raz kolejny planujemy odwiedzić oddział dziecięcy w szpitalu w Dębicy i Tarnowie, chcąc umilić świąteczny czas chorym dzieciom. Poprzez realizację innowacji Edukacja przez teatr chcemy przedstawić dzieciom tę formę sztuki z jego pięknej strony, ukazywać ważne wartości wychowawcze, zachęcać do zabaw rozwijających wyobraźnię, wrażliwość, integrować środowisko rodzinne dzieci, dostarczać wiele radości najmłodszym — mówi Maria Pękala.