Piszą o nas! ZIEMIA DĘBICKA: Patriotycznie w Miejskim Przedszkolu nr 12 w Dębicy

Przedszkole Miejskie nr 12 w Dębicy bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”. Głównym celem tego projektu jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych dzieci, uwrażliwienie ich na piękno, folklor i tradycje Polski. Działania projektowe to też okazja do wzbudzenia wśród najmłodszych i ich rodzin poczucia tożsamości narodowej, regionalnej, uczucia dumy z bycia Polakiem, a także wzmacnia więzi i integrowania placówek oświatowych z terenu całej Polski i Kresów. W realizację projektu angażuje się całe przedszkole, rodzice, dziadkowie oraz społeczność lokalna.

Za aktywny i twórczy udział w I edycji projektu placówka otrzymała certyfikat potwierdzający wykonanie wyznaczonych zadań. Realizując zadania określone przez projekt nasze przedszkolaki nauczyły się słów czterech zwrotek hymnu Polski i zaśpiewały go podczas przedszkolnej uroczystości z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości, włączyły się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej pt. „Rekord dla Niepodległej” i wspólnie z mieszkańcami osiedla w ogrodzie przedszkolnym o wyznaczonej godzinie (11:11) odśpiewały wszystkie zwrotki hymnu. Z okazji święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości, przedszkolaki zaprezentowały montaż słowno-muzyczny na spotkaniu Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Radość”. Dzieci podczas realizacji projektu, a także współorganizacji Patriotycznego Dnia Przedszkolaka nauczyły się wiele piosenek o tematyce patriotycznej, które wspólnie śpiewały z wychowankami z innych dębickich przedszkoli, a także ze swoimi bliskimi i mieszkańcami miasta.

Artykuł dostępny na stronie internetowej: https://ziemiadebicka.pl/patriotycznie-w-miejskim-przedszkolu-nr-12-w-debicy/