Poranek wielkanocny

Święta Wielkanocne pełne są pięknych tradycji, które warto przybliżyć dzieciom w wieku przedszkolnym. Czas przedświąteczny to okazja do rozmowy z przedszkolakami o symbolice świąt i towarzyszących im obyczajach. By wprowadzić dzieci w nastrój świąteczny, w dniu 27 marca 2024 r. w naszym przedszkolu zorganizowany został Poranek Wielkanocny. Po uroczystym śniadaniu, pełnym smakołyków z przedszkolnej kuchni, dzieci z grupy III zaprosiły wszystkich przedszkolaków do obejrzenia inscenizacji „Wiosenne przebudzenie”. Mali aktorzy wcielali się w role wielkanocnych kurczątek, pisanek, baranków, zajączków, wiosennych motyli prezentując społeczności przedszkolnej umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Wspólne świętowanie wprowadziło wszystkich w radosny i przyjazny nastrój.