Poznajemy twórczość Vincenta Van Gogha

W piątek 5 kwietnia przedszkolaki z grup III,IV i V obejrzały pokaz multimedialny i film edukacyjny o wybitnym malarzu Vincencie Van Goghu, animowane opowiadanie dla dzieci w języku angielskim oraz nagranie z wystawy Van Gogh Multi Sensory Exhibition. Dzieci poznały najsłynniejsze obrazy malarza a także wzięły udział w ćwiczeniu spostrzegawczości poprzez wskazanie podobieństw i różnic między obrazami. Następnie przedszkolaki udały się do mini galerii sztuki (zorganizowanej w sali grupy IV) aby podziwiać prace plastyczne namalowane przez swoich rówieśników. Obrazy wezmą udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Vincent Van Gogh w Arles”. Malarstwo to nie tylko farba i płótno. To sztuka, która dostarcza wrażeń estetycznych i pobudza naszą wyobraźnię.