„Promyczki” w bibliotece

Rozbudzanie zainteresowania literaturą jest bardzo ważne w rozwoju dziecka. Cenne informacje, które zdobywa się poprzez czytanie książek są nieocenione – to kopalnia wiedzy. Także bezpośredni kontakt dzieci z miejscem, w którym można wypożyczyć książkę, rozbudza wyobraźnię i poszerza wiedzę. W związku z tym, dzieci z grupy Promyczki wraz z paniami udały się w poniedziałek 15 maja na wycieczkę do Biblioteki Publicznej.
Maluszki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci dowiedziały się , jak należy dbać o książki. Miały także możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z biblioteką. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania, toteż nasi mali goście z wielkim zainteresowaniem wysłuchali bajki pt. „ Kot w butach” czytanej i inscenizowanej przez panie bibliotekarki oraz chętne dzieci. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły. Na zakończenie spotkania dzieci przekazały pani bibliotekarce własnoręcznie wykonaną laurkę z podziękowaniem .