Święto Polskiej Niezapominajki

17.05.2017r. w grupie V obchodziliśmy Dzień Polskiej Niezapominajki. To święto przyrody i ekologii.

Każda z pięciu przedszkolnych grup przygotowała piosenkę o charakterze ekologicznym. Poszczególne grupy zaprezentowały utwory pt. Obudź się niedźwiadku, Kwiaty na łące, Ogrodniczka, Na łące, Witaminki. Ponadto przedstawiciele każdej z grup wzięli udział w konkursach bogacących wiedzę dzieci o świecie przyrody. Grupa I odszukiwała ukryte zwierzątka, grupa II pomagała misiowi dotrzeć do uli z miodem, grupa III rozwiązywała Paluszkowe zagadki, grupa IV segregowała opakowania po zużytych produktach do odpowiednich pojemników, a grupa V klasyfikowała obrazki przedstawiające dobre i nieodpowiednie zachowania służące lub niesprzyjające dobru przyrody.

Podejmując powyższe działania chcieliśmy uświadomić młodemu pokoleniu rolę natury w życiu każdego człowieka.

Serdecznie dziękujemy Panu Ryszardowi Zbarazie (Dziadziowi Jagódki S.) za wykonanie zdjęć podczas Przeglądu Piosenki Niezapominajkowej oraz Mamie Nikodemka S. za przygotowanie niezapominajkowego bukietu kwiatów.