Przedszkolny Konkurs Recytatorski

We wtorek 21 lutego 2023 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego (International Mother Language Day) to święto, którego celem jest ochrona różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego. Dla Polaków powinno być to ważne wydarzenie, ponieważ nasz język jest wyjątkowy i piękny, choć niezwykle trudny.

Tego dnia w Przedszkolu Miejskim nr 12 w Dębicy gościliśmy panią Klaudię Kloc-Muniak autorkę dwunastu thrillerów psychologicznych oraz powieści obyczajowych. Pani Klaudia opowiedziała przedszkolakom o swojej pasji pisania książek, o tym skąd czerpie pomysły na tematykę utworów. Zachęciła dzieci, by tak jak ona, podążały za głosem swego serca.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w naszym przedszkolu zorganizowany został konkurs recytatorski. Dzieci z poszczególnych przedszkolnych grup prezentowały wiersze zawierające trudne do wymówienia głoski sz,cz, ż/rz, r-l, ą-ę. Spośród szesnastu uczestników konkursu jury w składzie: dyrektor PM nr 12 w Dębicy Joanna Kramska, autorka książek Klaudia Kloc-Muniak oraz logopeda Iwona Kęsek, wyłoniło zwycięzców. Przedszkolaki zajęły następujące miejsca:

– spośród dzieci 4-letnich I miejsce zajęła Hanna K., II miejsce zajęła Zuzanna P.,

– spośród dzieci 5-letnich I miejsce zajęła Karolina D., II miejsce zajął Fabian P.,

-spośród dzieci 6- letnich I miejsce zajął Szymon S., II miejsce zajął Jan M.

Pozostali uczestnicy konkursu zajęli III miejsce. Wszyscy recytujący otrzymali atrakcyjne nagrody. Serdecznie gratulujemy odwagi i pięknej recytacji.

Organizatorki: Justyna Smalarz, Iwona Kęsek